Unelmien peliä -rahaston tukihaku alkaa
7.8.2021 22:19 Uutiset / Pääsivusto

Unelmien peliä -rahaston tukihaku alkaa

Varsinais-Suomen juniorikiekkoilijat ikäluokista U9–U14 voivat jo toisen kerran hakea tukea jääkiekkoharrastuksen kustannuksiin Mikko Kodisojan ja Ilkka Paanasen viime vuonna perustamasta Unelmien peliä -rahastosta.

Unelmien peliä -rahaston tukihaku alkaa maanantaina 9.8. Haun yhteydessä tukea voidaan myöntää yhteensä 200 000 euroa.

Tukisummat on porrastettu ikäluokittain kausimaksujen tapaan: U9–U10-ikäluokkien tuki on 500 euroa, U11–U12-ikäluokkien 700 euroa ja U13–U14-ikäluokkien 900 euroa pelaajaa kohden. Pelaajan pelillinen menestys ei vaikuta tuen saamiseen. Tukien hakeminen tapahtuu seuran kautta määräpäivään, 27.8. mennessä.

Jääkiekkoliitto koordinoi hakua ja informoi hakijoiden seuroja tukipäätöksistä 17.9. mennessä. Tuet maksetaan lokakuun puoliväliin mennessä seuran ilmoittamalle tilille, josta tukisumma kohdistetaan tukea saaneen pelaajan kausimaksuihin.

Linkki jääkiekkoliiton uutiseen tästä.

Hakulomake: Kysymykset_perheille_Unelmien peliä rahasto.docx

Hakemukset tulee lähettää 26.8.21 mennessä seuratyöntekijä Mika Leinolle osoitteeseen mika.leino@tuto.fi

vastaukset hakemuksen kysymyksiin voi kirjoittaa myös suoraan sähköpostiin.


   
Lisää uutisia
Jääkiekko
«  Syyskuu   »
Kategoriat