TuTon 90-vuotisjuhlaottelu oli menestys - kiitos ihmisten.
17.12.2019 19:03 Uutiset / Seuran etusivu

TuTo ry:n 90-vuotisjuhlaottelu oli menestys - niin pelillisesti kuin tunnelmaltaankin.

Turun Toverit ry:n 90-vuotisjuhlaottelu pelattiin Marli Areenalla sunnuntaina 15.12., kun TUTO Hockeyn vastustajaksi saapui Imatran Ketterä. TUTO otti vaiherikkaan ottelun päätteeksi 4-2 voiton. Voitokkaaksi illan teki myös areenan mahtava tunnelma: pääseuran juhlaa oli tullut viettämään kauden ennätysyleisö, yli 2300 ihmistä.

Ennen varsinaista ottelua järjestettiin kakkutarjoilu sekä juhlava seremonia, jossa palkittiin Vuoden Tutolainen Ari Vahala sekä TuTo ry:n toiminnanjohtajana 21 vuotta työskennellyt Henry Toivari, joka jäi lokakuun alussa eläkkeelle. Myös TUTO Hockey palkitsi omia toimijoitaan ja Marli Areenan katto sai uuden pelipaidan, kun Jouni Tuomisen pelinumero 20 jäädytettiin. Hieno ilta, jonka tunnelman loivat ihmiset. Suuri kiitos kaikille osallistujille! Oli hienoa tavata paikanpäällä niin monta eri lajia edustavaa tutolaista!

Kuvat: Shaun Duncan

Palkitsijat Jorma Hellsten (TuTo ry:n uusi puheenjohtaja), Sini Paakkinen (TuTo ry:n toiminnanjohtaja), Tuomas Haanpää (TUTO Hockey oy:n puheenjohtaja) ja Dani Aavinen (TUTO Hockey oy:n toimitusjohtaja).

Jouni Tuomisen pelinumeron (20) jäädytys.

Ottelua seurasi yli 2300 katsojaa, jotka loivat upean tunnelman.


TuTo ry:n entinen toiminnanjohtaja Henry Toivari sekä painijaoston Ari Vahala palkittiin työstään seuran hyväksi.


   
Lisää uutisia
TuTo ry
«  Joulukuu   »
Kategoriat