Tervetuloa TuTo ry:n kehittämispäivään 28.4.!
5.4.2018 11:02 Uutiset / Seuran etusivu

Tervetuloa TuTo ry:n kehittämispäivään lauantaina 28.4. klo 9.30 alkaen Maunon Circuksen tiloissa

TuTo ry järjestää kehittämispäivän lauantaina 28.4. klo 9.30 alkaen Maunon Circuksen tiloissa. Päivän ohjelmaan kuuluu laji- ja teemakeskusteluja kehittämiskyselyissä esille tulleista aiheista, tulevien toimintamallien suunnittelua sekä - eikä missään nimessä vähiten tärkeänä asiana - yhdessäoloa ja kontaktien luomista.

Kehittämispäivään ovat tervetulleita kaikissa seuran jaostoissa mukana olevat toimijat: valmentajat, ohjaajat, joukkueenjohtajat, jaoston jäsenet.. Mukaan mahtuu kuitenkin vain 50 ensimmäistä, joten varaa paikkasi pian (sini.paakkinen@tuto.fi). Päivän aikana tarjoillaan aamupala, lounas ja iltapäiväkahvi. Seminaaripäivän jälkeen yhteinen illanvietto jatkuu Circuksen tiloissa. Halukkaat voivat saunoa ja paljuilla.

Tarjolla on myös pientä iltapalaa.

Nyt on mahdollisuus päästä vaikuttamaan seuran asioihin! Tervetuloa kaikki tutolaiset!   
Lisää uutisia
TuTo ry
«  Joulukuu   »
Kategoriat