TuTon Jäädisco helatorstaina 10.5.
4.4.2018 11:05 Uutiset / Seuran etusivu

TERVETULOA JÄÄDISCOON!

Unelmien liikuntapäivän Jäädisco Kupittaalla.

TuTo järjestää Jäädiscon helatorstaina 10.5 Marli Areenalla klo 18-20. Ohjelmassa on tanssia, kilpailuja, hauskanpitoa sekä herkullinen buffet. Hallilla on myös mahdollisuus teroituttaa luistimet. Ennen discon alkua hallilla on ohjelmassa myös TuTon jääkiekkojunioreiden näytösottelu ja All Star-taitokilpailu, joka alkaa jo 15.00. Taitokilpailun aikana nähdään myös Turun Riennon taitoluisteluesityksiä ja kilpailun juontaa Turun oma kultakurkku: Jani Säteri. Lipun hinta on 5 euroa (3 euroa seuran junioreille ja jäsenille) ja hinta sisältää narikan, sisäänpääsyn discoon sekä seuraamaan taitokilpailua. Saattajat ilmaiseksi. Huom. Muistathan tuoda mukaan omat luistimet ja kypärän käyttö discon aikana on suositeltavaa. Disco-illan päättää mahtava ilmapallonpudotus-kilpailu, jossa voi voittaa huimia palkintoja mm. Finnkinon leffalippuja ja Hesburgerin, SuperParkin, Trampolin Parkin, Seikkailupuiston lahjakortteja.
   
Lisää uutisia
TuTo ry
«  Joulukuu   »
Kategoriat