Jouni Lammi jatkaa TuTossa
JääkiekkoJulkaistu: 19.09.2023 14.49

Jouni Lammi jatkaa TuTossa

Strategiansa mukaisesti TuTo juniorijääkiekko vahvistaa myös nuorempien junioreidensa toimintaa. Tavoitteena on rakentaa tutolainen pelaaja- ja urheilijapolku. Viimeiset kolme kautta U18SM-joukkueen vastuuvalmentajana toiminut Jouni Lammi siirtyy kaudeksi 2024-25 käynnistämään tätä ohjelmaa ja tulee olemaan nuorempien ikäluokkien tukena ja mentorina.

"TuTo haluaa olla omalla toiminta-alueellaan paras jääkiekkoseura ja ollaksemme paras tarvitsemme parhaat valmentajat. Olemme Jortten kanssa rakentaneet seuramme urheilijapolkua kehittämällä mm. aamuakatemian toimintaa ja voimmekin ylpeänä todeta, että meillä on mahdollisuus tarjota aamujääharjoittelua ihan kaikille yläkouluissa ja 2. asteen oppilaitoksissa opiskeleville pelaajillemme. Olemme erittäin tyytyväisiä, että Lammi jatkaa kanssamme seuran kehittämistä myös tulevaisuudessa", kommentoi valmennuspäällikkö Toni Arppe Lammin jatkosopimusta.

Turun Toverit ry

Sepänkatu 5b, 20700 Turku

toimisto@tuto.fi


Y-tunnus: 0142329-1