TUTO-legenda Petri Niukkanen valmentamaan junioreita!
10.10.2018 11:40 Uutiset / Pääsivusto

TUTO legenda Petri Niukkanen valmentamaan junioreita!

TuTo juniorijääkiekko saa todella kovan luokan valmennusosaamista riveihinsä, kun viisi Suomen mestaruutta pelaajana voittanut ja yli 20 vuoden valmennuskokemuksen omaava TUTO legenda Petri Niukkanen on tehnyt sopimuksen seuran kanssa. Niukkanen vastaa kaudella 2018-2019 C2 AAA-joukkueen valmennuksesta, sekä on vahvasti mukana seuran valmentaja- ja pelaajapolun kehittämisessä.

TuTon kunnianhimoisena tavoitteena on olla viidessä vuodessa yksi Suomen kärkiorganisaatioista. Niukkasen saaminen mukaan valmennukseen on selkeä askel kohti tuota tavoitetta. Niukkanen tulee yhteistyössä Ismo Lehkosen, Toni Arppen ja Juuso Malmikaren kanssa huolehtimaan siitä, että harjoittelu läpi pelaajapolun luistelukoulusta A-nuoriin pysyy suunnitelmallisena ja laadukkaana.

Pelaaja- ja valmentajatilastot


   
Lisää uutisia
Jääkiekko
«  Heinäkuu   »
Kategoriat