Onnea vuoden tutolainen Jutta van der Woude!
11.2.2019 9:20 Uutiset / Seuran etusivu

TuTo ry:n hallitus valitsi vuoden 2018 tutolaiseksi Jutta van der Wouden.

Vuoden tutolainen on henkilö, jonka Turun Toverit ry:n hallitus valitsee jaostojen antamien esitysten perusteella palkittavaksi erityisestä panoksesta seuralle ja sen toiminnalle. Tänä vuonna palkinto ojennettiin TUTO Volleyn voitokkaan pelin yhteydessä Nunnavuoren palloiluhallissa sunnuntaina 10.2. Kunnianosoituksen Jutalle luovuttivat seuran puheenjohtaja Janne Laulumaa sekä kehittämiskoordinaattori Sini Paakkinen.

Vuoden 2018 tutolainen Jutta on henkilö, jolla on ollut vahva asema Tutojumpan toiminnassa. Hän on pitkän linjan lasten ja nuorten liikunnan seuratoimija, innovatiivinen ohjaaja, joka on panostanut itsensä kouluttamiseen ja kehittämiseen. Hän vastaa lasten ja nuorten liikunnan toiminnasta ja on lasten keskuudessa todella tykätty ohjaaja.

TuTo ry onnittelee Juttaa ja kiittää häntä suuresti!


   
Lisää uutisia
TuTo ry
«  Joulukuu   »
Kategoriat