Jäsenhuone|Työhuone|JoukkuehuoneJALKAPALLO

Spårvägsspelen 3.9.2011 Tukholma

Spårvägsspelen 2011

Stockholm, 2011-09-03

 

Täydelliset tulos/ottelulistat:

http://www.liga-db.de/Turniere/VT/2011/SE/110903_Stockholm/indexENG.htm

 

24 kg   K/Y S Boys 00-04       (3 Participants) 
        1.      Veeti Tuuri            Seinäjoen Paini-Miehet
        2.      Hugo Karlsson          Huddinge BK
        3.      Hampus Eklöf           IFK Linköpings BK
 
26 kg   K/Y S Boys 00-04       (5 Participants) 
        1.      Karl-Kristjan Valdna   SK Kadrina
        2.      Benjamin Alsterbåge    Djurgårdens IF
        3.      Liam Sjögren           Enköpings BK
        4.      Nino Oksanen           Raision VoimaMiehet
        5.      Noel Sjögren           Enköpings BK
 
29 kg   K/Y S Boys 00-04       (11 Participants) 
        1.      Kevin Makota Ström     Nykvarns BF
        2.      Markus Holmberg        SK Kadrina
        3.      Samo Meritähti         Seinäjoen Paini-Miehet
        4.      Allan Benham           Enköpings BK
        5.      Sebastian Al Rays      Huddinge BK
        6.      Kristjan Metsoja       SK Kadrina
        7.      Ceasar Richthoff       Väsby BK
        8.      Oskar Karlsson         Huddinge BK
        9.      Hugo Hübinette         Östhammars BK
        10.     Isac Florentin         Sandvikens BK
        11.     Esa Lohi               Nokian Pyry
 
32 kg   K/Y S Boys 00-04       (14 Participants) 
        1.      Phillip Safian         Norrköpings BK
        2.      Vladic Dronov          Söderhamns BK
        3.      Walter Wale            Norrtälje BK
        4.      Amin Kheder            Västerås BK
        5.      Erik Leikkari          Seinäjoen Paini-Miehet
        6.      Linus Valapuro         Väsby BK
        7.      Niko Laitila           Turun Toverit
        8.      Gustav Söderström      Uppsala AK
        9.      Antti Manni            Seinäjoen Paini-Miehet
        10.     Axel Lönnestav         Uppsala AK
        11.     Hamza Sertcanli        Spårvägens BK
        12.     Ibrahim Echelchi       Huddinge BK
        12.     Simon Höjer            Östhammars BK
        12.     Risto Pajunen          Nokian Pyry
 
35 kg   K/Y S Boys 00-04       (17 Participants) 
        1.      Joni Komppa            Seinäjoen Paini-Miehet
        2.      Jussi Autio            Seinäjoen Paini-Miehet
        3.      Eetu Järvi             Seinäjoen Paini-Miehet
        4.      Edvin Kin              SK Tapa
        5.      David Södergran        Enköpings BK
        6.      Max Karlsson           Västerås BK
        7.      Lado Gigolashvili      Spårvägens BK
        8.      Aziz Dogan             Huddinge BK
        9.      Fredrik Lissel         Spårvägens BK
        10.     Georgios Barbanos      Spårvägens BK
        11.     Tauri Altmäe           SK Kadrina
        12.     Anton Viljakainen      Raision VoimaMiehet
        13.     Wiljam Koivisto        Turun WoimaMiehet
        14.     Rasmus Liimatainen     Turun Toverit
        15.     Viljami Liimatainen    Turun Toverit
        16.     Sampo Koho             Nokian Pyry
        16.     Oskar Linnerstam       Skå IK Brottning
 
38 kg   K/Y S Boys 00-04       (7 Participants) 
        1.      Markus Repo            Turun WoimaMiehet
        2.      Aleksi Simojoki        Turun WoimaMiehet
        3.      Joonas Mört            Turun WoimaMiehet
        4.      Evert Grönblom         Raision VoimaMiehet
        5.      Ukko-Pekka Koho        Nokian Pyry
        6.      Marko Karppinen        Viialan Pyry
        7.      Isak Thorsell          Enköpings BK
 
42 kg   K/Y S Boys 00-04       (6 Participants) 
        1.      Rasmus Åström          Västerås BK
        2.      Jarkko Rantoja         Alavuden Urheilijat
        3.      Anton Niskanen         Turun WoimaMiehet
        4.      Julius Järvinen        Turun WoimaMiehet
        5.      Melvin Peterzon        Sandvikens BK
        6.      Mattias Jonsson        Arbes AoBK
 
47 kg   K/Y S Boys 00-04       (3 Participants) 
        1.      Somar Al Rays          Huddinge BK
        2.      Erik Erlandsson        Örebro AK
        3.      Martti Porkka          Nokian Pyry
 
53 kg   K/Y S Boys 00-04       (6 Participants) 
        1.      Antonios Kessidis      Spårvägens BK
        2.      Cristoffer Dahlen      Uppsala AK
        3.      Axel Alwin             Domnarvets BK
        4.      Lauri Pajunen          Nokian Pyry
        5.      Tatu Alari             Turun Toverit
        6.      Jacob Lissel           Väsby BK
 
59 kg   K/Y S Boys 00-04       (4 Participants) 
        1.      Stefan Pesko           Huddinge BK
        2.      Urho Hietaniemi        Alavuden Urheilijat
        3.      Jesse Mikkonen         Alavuden Urheilijat
        4.      Pavlos Ormanidis       Väsby BK
 
46 kg   U/Cadets 94-97 (4 Participants) 
        1.      Rami Syrjä             Seinäjoen Paini-Miehet
        2.      Sören Stein            KSV Schriesheim
        3.      Niklas Nilsen          Fredrikstad BK Atlas
        4.      Ville Putkonen         Tampereen Voimailijat
 
54 kg   U/Cadets 94-97 (7 Participants) 
        1.      Tigran Ghazaryan       Spårvägens BK
        2.      Martin Pajussaar       SK Kadrina
        3.      Oskar Johansson        Varbergs Bois BK
        4.      Avto Gigolashvili      Spårvägens BK
        5.      Rafkat Kasinov         IFK Linköpings BK
        6.      Henrik Pokki           Koo-Vee Paini Tampere
        7.      Joakim Tuohimaa        Söderhamns BK
 
58 kg   U/Cadets 94-97 (8 Participants) 
        1.      Mikko Lyttinen         Nurmon Jymy
        2.      Toufan Ahmadi          Vaasan Toverit
        3.      Taaniel Piiskoppel     SK Kadrina
        4.      Andre Isberg           Varbergs Bois BK
        5.      Alex Kessidis-Bjurberg Spårvägens BK
        6.      Zaurbek Nuriev         Spårvägens BK
        7.      Henri Knaapi           Koo-Vee Paini Tampere
        7.      Sakke Purolainen       Koo-Vee Paini Tampere
 
63 kg   U/Cadets 94-97 (9 Participants) 
        1.      Artur Vardanyan        Spårvägens BK
        2.      Roni Purolainen        Koo-Vee Paini Tampere
        3.      Pär Nilsson            Varbergs Bois BK
        4.      Jakob Hellsén          Huddinge BK
        5.      Sampo Pasanen          Seinäjoen Paini-Miehet
        6.      Tuomas Vesanen         Tampereen Voimailijat
        7.      Kristijan Pesko        Huddinge BK
        8.      Linus Andersson Team   Västernorrland
        9.      Petteri Huovinen       Viialan Pyry
 
69 kg   U/Cadets 94-97 (14 Participants) 
        1.      Mats-Erik Elverhøi     Fredrikstad BK Atlas
        2.      Viktor Jonsson         Östhammars BK
        3.      Niko Kähärä            Tampereen Voimailijat
        4.      Christian Nielsen      Kumla BF
        5.      Jarmo Hautala          Seinäjoen Paini-Miehet
        6.      kalev Karp             SK Kadrina
        7.      Henrik Ramström        Skå IK Brottning
        8.      Hassan Erdogdu         Djurgårdens IF
        9.      Jaakko Laitinen        Seinäjoen Paini-Miehet
        10.     Kevin Baumann          SK Kadrina
        11.     Sebastian Eriksson     IFK Linköpings BK
        12.     Marcus Svantesson      Team Västernorrland
        13.     Ville Salonen          Raision VoimaMiehet
        14.     Rufus Persson          Norrtälje BK
 
76 kg   U/Cadets 94-97 (4 Participants) 
        1.      Zacke Berg             Huddinge BK
        2.      Kim Stenberg           Västerås BK
        3.      David Emretzon         Spårvägens BK
        4.      Björn Njurling         Östhammars BK
 
85 kg   U/Cadets 94-97 (6 Participants) 
        1.      Vachik Petrosian       Spårvägens BK
        2.      Jere Heino             Porin PainiMiehet
        3.      Albin Frid             Primat Lounge IF
        4.      Sherif Rahimi          Primat Lounge IF
        5.      Billy Rääf             Sandvikens BK
        6.      Johan Åhlin            Nykvarns BF
 
100 kg  U/Cadets 94-97 (8 Participants) 
        1.      Mark Svetlanov         SK Tapa
        2.      Niilo Kilbo Tornberg   Västerås BK
        3.      Casper Wallin          Västerås BK
        4.      Rickard Nordström      Spårvägens BK
        5.      Lauri Lehtinen         Kankaanpään Urheilijat
        6.      Oskar Wiklund          Primat Lounge IF
        7.      Antti Heinonen         Tampereen Voimailijat
        8.      Oskari Miilumäki       Seinäjoen Paini-Miehet
 
32 kg   P/Sch Boys 97-00       (2 Participants) 
        1.      Patrik Sundström       Hallstahammars BK
        2.      Aleksan Chakhalian     Spårvägens BK
 
35 kg   P/Sch Boys 97-00       (2 Participants) 
        1.      Elmer Mattila          Koo-Vee Paini Tampere
        2.      Sami Arrasvuori        Koo-Vee Paini Tampere
 
38 kg   P/Sch Boys 97-00       (7 Participants) 
        1.      Eemeli Kunttu          Turun WoimaMiehet
        2.      Ranet Kaljola          SK Tapa
        3.      Timmy Sköld            Norrtälje BK
        4.      Lucas Söderblom        Söderhamns BK
        5.      Vili Huovinen          Viialan Pyry
        6.      Alfons Hertz           AK Stålpojkarna
        7.      Adrian Rossel          Primat Lounge IF
 
42 kg   P/Sch Boys 97-00       (11 Participants) 
        1.      Markus Kallio          Turun WoimaMiehet
        2.      Robin Vilenius         Västerås BK
        3.      Samuel Myhrer          Spårvägens BK
        4.      Oliwer Ågren           Söderhamns BK
        5.      Tim Axelsson           Västerås BK
        6.      Henrik Dahlgren        IFK Linköpings BK
        7.      Jere Korpela           Koo-Vee Paini Tampere
        8.      Linus Alden            Norrköpings BK
        9.      Jiri Sarvela           Seinäjoen Paini-Miehet
        10.     Lucas Åsing            Enköpings BK
        10.     Arsen Tuganov          Söderhamns BK
 
47 kg   P/Sch Boys 97-00       (13 Participants) 
        1.      Jimi Haapaniemi        Vaasan Toverit
        2.      Erik Lissel            Spårvägens BK
        3.      Markus Ahtiainen       Peräseinäjoen Toive
        4.      Simon Axelsson         Djurgårdens IF
        5.      Erik Soini             Huddinge BK
        6.      Salim Al Rays          Huddinge BK
        7.      Alexander Fredriksson  AK Stålpojkarna
        8.      Ilmari Putula          Alavuden Urheilijat
        9.      Markus Wigenborg       Huddinge BK
        10.     Viktor Hübinette       Östhammars BK
        10.     Henrik Martengård      Örebro AK
        12.     Michael Asplund Amoriello      Nykvarns BF
        13.     Ville Tuomi            Viialan Pyry
 
53 kg   P/Sch Boys 97-00       (15 Participants) 
        1.      Ardit Fazljija         Huddinge BK
        2.      Simo Huovinen          Viialan Pyry
        3.      Shahab Daneshvar       Väsby BK
        4.      Axel Lundgren          Söderhamns BK
        5.      Reijo Pajussaar        SK Kadrina
        6.      Jacob Logård           Norrtälje BK
        7.      Anton Valapuro         Väsby BK
        8.      Jonas Jonsson          Arbes AoBK
        9.      Kosti Kankaanpää       Turun Toverit
        10.     Kalle Pajunen          Nokian Pyry
        11.     Eemeli Jokinen         Nokian Pyry
        12.     Eetu Keskinen          Tampereen Voimailijat
        12.     Waltteri Vahala        Turun Toverit
        14.     Sergej Saakyan         Huddinge BK
        14.     Albin Peterzon         Sandvikens BK
 
59 kg   P/Sch Boys 97-00       (13 Participants) 
        1.      Ioannis Kessidis       Spårvägens BK
        2.      Rick Söderlind         Huddinge BK
        3.      Artturi Miilumäki      Seinäjoen Paini-Miehet
        4.      Benjamin Martti        Raision VoimaMiehet
        5.      Arvi Freiberg          SK Tapa
        6.      Spyridon Ntontis       Huddinge BK
        7.      Miska Mettälä          Tampereen Voimailijat
        8.      Linus Gårdnäs          Mölntorps IK
        9.      Adam Strömberg         Hallstahammars BK
        10.     David Lissel           Väsby BK
        10.     Ari Laitila            Turun Toverit
        12.     Jesper Helen           Väsby BK
        12.     Paavo Porkka           Nokian Pyry
 
66 kg   P/Sch Boys 97-00       (4 Participants) 
        1.      Alex Lissel            Spårvägens BK
        2.      Oscar Holmqvist        Västerås BK
        3.      Hajk Saakyan           Huddinge BK
        4.      Dennis Emretzon        Spårvägens BK
 
85 kg   P/Sch Boys 97-00       (2 Participants) 
        1.      Jakob Brandt           Spårvägens BK
        2.      Anton Martti           Raision VoimaMiehet
 
55 kg   J/Senior -94   (2 Participants) 
        1.      Durmishi Fatos         Turun WoimaMiehet
        2.      Karwan Ahmadi          Vaasan Toverit
 
60 kg   J/Senior -94   (3 Participants) 
        1.      Jocke Fagerlund        Huddinge BK
        2.      Isac Selder            Enköpings BK
        3.      Karen Harutyunyan      Spårvägens BK
 
66 kg   J/Senior -94   (8 Participants) 
        1.      Sebbastian Brandström  Norrköpings BK
        2.      Marcus Selldén         Enköpings BK
        3.      Jussi-Pekka Niemistö   Koo-Vee Paini Tampere
        4.      Marger Pormann         SK Kadrina
        5.      Jesper Tornberg        Rosvik IK
        6.      Deni Hasanov           Team Västernorrland
        7.      Teemu Reunamo          Raision VoimaMiehet
        8.      Siim Abner             SK Kadrina
 
74 kg   J/Senior -94   (13 Participants) 
        1.      Robertino Palmroth     Koo-Vee Paini Tampere
        2.      Samvel Haruytunyan     Spårvägens BK
        3.      Tobias Söderberg       Norrköpings BK
        4.      Juho Ihanamäki         Porin PainiMiehet
        5.      Andres Kaima           SK Tapa
        6.      Mathias Olofsson       Spårvägens BK
        7.      Matti Oivio            Koo-Vee Paini Tampere
        8.      Johan Hedberg          BK Athén
        9.      Teet Roosimägi         SK Tapa
        10.     Mikko Teppo            Peräseinäjoen Toive
        10.     Stefan Eriksson        Östhammars BK
        12.     Kaarel Aupaju          SK Tapa
        13.     Eddie Bernastål        Primat Lounge IF
 
84 kg   J/Senior -94   (8 Participants) 
        1.      Naib Itayev            Team Västernorrland
        2.      Henri Palomäki         Alavuden Urheilijat
        3.      Bogdan Kourinnoi       Spårvägens BK
        4.      Christofer Johnsson    Primat Lounge IF
        5.      Maick Meibaum          SK Kadrina
        6.      Mikael Persson         Varbergs Bois BK
        7.      Jari Lanne             Kankaanpään Urheilijat
        8.      Joonas Vesanen         Tampereen Voimailijat
 
96 kg   J/Senior -94   (4 Participants) 
        1.      Leon Kessidis          Huddinge BK
        2.      Elari Piksar           SK Tapa
        3.      Antti Kaulio           Tampereen Voimailijat
        4.      David Molin            Primat Lounge IF
 
120 kg  J/Senior -94   (4 Participants) 
        1.      Mihkel Allikmäe        SK Tapa
        2.      Henrik Karlsson        Varbergs Bois BK
        3.      Roman Sviridov         SK Tapa
        4.      Cem Atci               Huddinge BK